Здоров’я – це дар. Його
треба шанувати, не витрачати, а
примножувати. Людина, яка не хворіє, почувається впевнено, бо
вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є
його господарем. Саме тому з
раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу життя. Слід
пам’ятати, що, в першу чергу, людина сама відповідає за своє здоров’я і тільки
сама може його зберегти.
Рейтинг найбільш шкідливих звичок людини:
- Перше місце за шкідливістю займають наркоманія, алкоголізм і куріння. Ці найбільш шкідливі звички давно вже віднесені до розряду хвороб. Щороку від наркотиків у світі гине 200 тис. чоловік (з них українців близько 10 — 12 тис.), зловживання алкоголем призводить до смерті 2,5 млн людей (у тому числі в Україні більше 40 тис.), куріння забирає життя 5 млн людей (з них більше 110 тис. — українці).
- Другими за рейтингом ідуть ненажерливість та інші шкідливі звички харчування. У результаті люди стикаються з проблемами ожиріння і низької самооцінки. Найпростіший шлях уникнути подібної звички — харчуватися через встановлені проміжки часу, уникати дрібних перекусів, не відволікатися під час їжі на розмови і перегляд телевізійних передач, перейти на більш здорове харчування. Запам’ятайте, найчастіше причиною ожиріння є психічний розлад. Так що позбавлятися від цієї однієї з найшкідливіших звичок слід також і в кабінеті психотерапевта. До інших шкідливих звичок харчування відносять: часте вживання напівфабрикатів і фаст-фуду, постійне пересолювання їжі і додавання всіляких підсилювачів смаку.
- Наступними у списку найбільш шкідливих звичок є Інтернет- і телезалежність. Комп’ютер сьогодні — не тільки помічник у роботі, але і засіб спілкування, продуцент сильних емоцій. Багато людей зізнаються, що після того, як вони вимикають свій комп’ютер або телевізор, у них різко падає настрій. Багатогодинний Інтернет-серфінг призводить до психологічних травм: з’являється роздратування, смуток, депресія. Різко падає працездатність, погіршується зір і постава. Щоб легше було контролювати години, проведені в Інтернеті, подбайте про зниження швидкості вашого Інтернет-провайдера, відключіть графіку, рідше заходьте на свою сторінку в соцмережах і користуйтеся паперовою записною книгою.
- Завершують список найбільш шкідливих звичок трудоголізм і звичка переживати сильні емоції. Трудоголізм, як неконтрольована залежність від роботи, призводить до озлобленості, людина втрачає життєві цінності та орієнтири. Заслужені гроші вже не відшкодовують брак любові та уваги. Настає самотність і відчуження від суспільства. Звичка відчувати сильні емоції, а до речі, сюди можна віднести й ігроманію, призводить до дратівливості. Коли людину вже не приваблюють дрібні радості, то справжню насолоду вона отримує від негативних емоцій. У народі такі люди отримали назву «енергетичних вампірів».
Пам’ятайте, що задоволення, одержуване від шкідливих звичок, уявне. Звички
крадуть не лише здоров’я, але і нашу свободу. Адже ці наші слабкості
розпоряджаються нашим життям більше, ніж ми самі.
Про такі цікаві факти дізналися учні 6-Б класу ЗОШ №1, які завітали до
бібліотеки на годину спілкування «Не загуби своє здоров’я». До уваги школярів
підготований перегляд літератури «Азбука здорового способу життя».
Немає коментарів:
Дописати коментар