середу, 29 січня 2014 р.

Будь славен, невмирущий Батько Гімну, Тарасів побратим - Павло Чубинський


   27 січня виповнюється 175 років від дня народження автора Гімну України Павла Чубинського. З нагоди цієї ювілейної дати у бібліотеці відбувся урок вшанування "Я твій син, нене Україно".
    Павло Платонович Чубинський - визначний український етнограф, фольклорист, поет. Він записав майже чотири тисячі українських обрядових пісень, триста казок, опрацював говірки, звичаї. Величезне значення мали дослідницькі праці експедиції, яку очолив П.Чубинський. Вона була найвидатнішим явищем в історії тогочасної етнографії. Завдяки експедиції і виданню її праць для нащадків були збережені перли усної народної творчості. 
    Завидна доля випала написаним у вже далекому 1862 році Павлом Чубинським віршованим рядкам "Ще не вмерла України ні слава, ні воля". Без малого півтора сторіччя жили ці слова у серцях українців, щоб, врешті-решт, стати офіційним Гімном нашої незалежної держави. От лише чи багато з нас знають, ким був насправді для України Павло Чубинський? Він любив нашу землю, мріяв про можливість працювати задля України. Заради неї поклав свою душу й тіло. Його життєвий приклад ненастанної працьовитості й відданої боротьби на ниві національного поступу мусить надихати нас на розбудову своєї держави, про яку Чубинський лише мріяв, і свято плекати її культурні скарби.
    Діти слухали розповідь про життя та діяльність поета, ознайомились із збірками, в яких є казки та байки, записані П.Чубинським, а також його поетичні твори.
Немає коментарів:

Дописати коментар