понеділок, 9 грудня 2024 р.

День Святого Миколая

Найулюбленішим святом дітей в усьому християнському світі є Свято Миколая. Це казкове і неповторне диво, що стається кожного року. Це свято радості та добра. Немає різниці, дитина ви чи доросла людина, ми всі дуже чекаємо на цей день. Всі з нетерпінням сподіваємось на самий приємний і довгоочікуваний сюрприз. Адже вірячи у казку, ми стаємо добрішими, милосерднішими та уважнішими.

Бібліотекою для дітей було організовано дні святкових забав «День Святого Миколая». Маленькі відвідувачі дізналися легенду про Миколая, знаходили відповіді на загадки, грали в ігри, веселилися, співали пісні та розповідали чудові вірші. Також всі отримали солодощі від Святого Миколая. Малята завжди вірять в диво та добро. Тож маємо надію, що могутні сили убережуть наших діток, і у них буде мирне та щасливе майбутнє, як і у всього нашого народу. Зі святом! Хай Святий Миколай принесе мир нашій державі і добробут нашим людям!

Збройним силам України – слава!

Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. Щорічно 6 грудня відзначається День збройних сил. Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям.  Напередодні, для юних відвідувачів бібліотеки, було проведено годину патріотизму «Збройним силам України – слава!». Діти дізналися багато цікавого про збройні сили, про героїчні вчинки людей, які захищають наші землі. Також доторкнулися до доленосних подій, через оповідання, які написані по реаліях сьогодення. Для наших військових діти виготовили вітальні листівки та вклали в них часточки свої сердець. Кожен висловив своє захоплення та побажання героям. Ці листівки передали волонтерам. Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Слава Україні! Героям слава!


Світло історій

З 2 по 8 грудня Український інститут книги проводить Національний тиждень дитячого читання, девіз якого: «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.

Бібліотека для дітей долучилася до цієї чудової ініціативи й пропонує маленьким та дорослим читачам познайомитись з різноманітними виданнями дитячої літератури та обрати вже улюблені книги, з найдобрішими героями та чудовими сюжетами. Книги — це світло історій, потрібно ділитися цим світлом, надто в такі темні для нашої країни часи. Давайте читати разом! Запрошуємо до бібліотеки для дітей!


День безпечного Інтернету

Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації, саморозвитку юної особистості. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

У бібліотеці для дітей було проведено день безпечного Інтернету. Відвідувачі отримали консультація про безпечне користування інтернет-браузерам. Також отримали інформацію про можливості навчання на Освітньому Порталі Дія.Освіта. Діти переглянули цікаве повчальне відео про кібербезпеку. Головне, що всі відвідувачі дійшли до висновку, що Інтернет може бути прекрасним місцем як для навчання, відпочинку та спілкування з друзями. Але як і весь реальний світ, мережа теж може бути небезпечною. Завітайте до бібліотеки для дітей!

З присвятою замордованим голодом

В історії бурхливого XX ст. голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Ці сторінки нашої історії завжди будуть одними з найстрашніших та найжорстокіших. Адже тоді, радянська влада зробила все, аби знищити українців, і обрала для цього один із найбезжалісніших способів – голод. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Юні відвідувачі книгозбірні мали змогу долучитися до бібліоуроку «З присвятою замордованим голодом». Присутні прослухали розповідь про жахливі роки, які спіткали весь народ, переглянули фотофакти та вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Також бібліотекарі підготували перегляд літератури «Голодомор – злочин без кари». Тут можна ознайомитися з фактами та історіями про події років голодомору.

25.11.2023 р. о 16.00 запрошуємо всіх долучитися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" та загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Запаліть свічки і лампадки біля могил, меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору 1932-1933 років, на центральних площах і вулицях міст і сіл України, на підвіконнях осель. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.

Вільні творити майбутнє!

Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це свято встановлене згідно з Указом Президента на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме з цих подій розпочався новий відлік історії нашої країни, який дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфер, розбудові вільного, правозаконного суспільства, утвердження в Україні демократичних цінностей.

З нагоди цього свята у бібліотеці для дітей спільно з міським будинком культури було проведено урок гідності «Вільні творити майбутнє!». Юні відвідувачі заходу прослухали інформацію та передивилися історичні сюжети про події масових громадянських протестів 2004р. та 2013-2014рр. Також разом перелистали книги представлені на тематичній полиці «Від Революції гідності до країни гідності». Галина Тютюнник та Олександр Горбатко додали заходу емоційності, подарувавши душевну поезію та чудову пісню.

Сьогодні триває героїчна боротьба українського народу проти російських загарбників у повномасштабній війні. Наші воїни показують міць, уміння відстоювати свої землі та незалежність, а народ України – демонструє світу справжню витримку! Тож, наприкінці заходу, присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за вільне майбутнє нашої країни. Віримо у нашу перемогу! Слава Україні! Героям Слава!

Війна, що торкнулася кожного

19 листопада для України сумна дата – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Для нас тисяча днів війни – це період величезних випробувань, але й непохитної рішучості, мужності та незламності.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! З нагоди цієї дати працівники бібліотеки для дітей підготували перегляд літератури «Війна, що торкнулася кожного».

Толерантність починається з посмішки

13 листопада людство відзначає Всесвітній день доброти, а 16 листопада - Міжнародний День толерантності. Тож напередодні цих подій до бібліотеки для дітей завітали маленькі пошановувачі з Карлівського ліцею №3, для яких було проведено урок доброти.

Бібліотекар ознайомила відвідувачів з основними поняттями добра і толерантності, які тісно переплітаються між собою та рятують сьогоденний жорстокий світ. На прикладах художніх творів, казок та легенд познайомила ліцеїстів з історією виникнення цього свята, навчила аналізувати вчинки героїв, відрізняти добро і зло. Діти з задоволенням відповідали на питання вікторин, виконували завдання та грали в ігри. Також в читальній залі облаштовано перегляд літератури «Толерантність починається з посмішки», де представлено добрі та цікаві книги, які навчають жити в світі несхожих людей та інших думок.

Наприкінці заходу всі обмінялися добрими словами та компліментами. Можна впевнено стверджувати, що юне покоління дійсно добре та щире. Сподіваємося, що вогник толерантності, який так природно палає у маленьких сердечках, не погасне від байдужості і несправедливості дорослих. Завітайте до бібліотеки для дітей! Давайте творити добро разом!

Затишні читання кольору осені

Напевно, не існує більш вдалого часу для читання книжок, аніж осінь. Похмура погода, сіре небо і дощі ідеальні мотиватори для затишного читання. Тож саме у ці холодні дні бібліотека для дітей запропонувала до уваги пошановувачів виставку книг «Затишні читання кольору осені», де розміщені найбільш вдалі осінні пригоди.

Маленькі відвідувачі обрали собі історії, які зацікавили їх та, як зазвичай, залишилися на гостини у читальній залі. Пограли, повеселилися з пухнаситими улюбленцями та отримали пізнавальну інформацію про Європейський Союз, яку підготували працівники книгозбірні до Дня народження Європейського Союзу. Запрошуємо всіх до бібліотеки і ми впевнені, що кожен обере чудову книгу для себе та зачитавшись, на зміну осінній депресії прийде справжній затишний, осінній настрій.

Світ українського слова

Ми маємо безцінний дар – одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Для українського народу мова завжди була одним з найцінніших скарбів. В умовах численних окупацій іноземними загарбниками, зберегти мову означало зберегти націю, зберегти нашу українську самобутність. За православним календарем – це 27 жовтня, день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Напередодні у бібліотеці для дітей проведено інформину “Світ українського слова”. Діти дізналися цікаві факти про мову та шукали у книгах відповіді на питання запропонованої вікторини. А найменшим відвідувачам читали веселі віршики та казочки про мову. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!